Dziś jest niedziela, 24 listopada 2024 r.
Imieniny: Emmy, Flory, Romana
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

Finał Akcji Sprzątanie świata - Polska 2016


 

Głównym przesłaniem akcji jest:

  • promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
  • unikanie odpadów - szacunek do przedmiotu,
  • uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

 

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Finał 23. Kampanii Sprzątanie świata - Polska.

Oto krótkie zaproszenie do wzięcia udziału w akcji: https://youtu.be/l1LXg7HzGho.
Wydarzenia organizowane są w całej Polsce przez wiele lokalnych instytucji i organizacji, a także pojedynczych działaczy - od szkół i przedszkoli po gminy oraz fundacje. Chcemy, abyście i Wy byli częścią tej największej akcji ekologicznej w Polsce! Specjalnie dla Was stworzyliśmy na Facebooku wydarzenie Finał Akcji Sprzątanie świata - Polska 2016 https://www.facebook.com/events/153341971738838/. Zapraszamy do wzięcia udziału i pochwalenia się Waszym lokalnym działaniem. Czekamy na maile z informacjami o Waszych planach. Piszcie do nas na adres: fundacja@naszaziemia.pl.

 

Jak dołączyć do akcji?

  1. Zorganizuj akcję Sprzątanie świata - Polska w Twojej okolicy www.goo.gl/xl1Sdg.
  2. Zorganizuj pchli targ - daj drugie życie niepotrzebnym przedmiotom! www.goo.gl/FyXGg6.
  3. Już teraz rozpocznij zbiórkę telefonów komórkowych. Stawiamy ambitny cel: razem zbierzmy 1.000.000 telefonów! Pozwoli to na modernizację sprzętu AGD w około 500 placówkach służących dzieciom lub osobom starszym i oszczędność nawet 300 kWh energii rocznie! Więcej informacji organizacyjnych znajdziecie tutaj: www.goo.gl/KCTqu8.

 

Ogólnopolski Finał Akcji Sprzątanie świata - Polska 2016

17 września (w sobotę) w godzinach 11:00 - 15:00 w Parku Arkadia na warszawskim Mokotowie, odbędzie się Ogólnopolski Finał Akcji Sprzątanie świata - Polska! Tego dnia będą czekały na dzieci i dorosłych liczne atrakcje edukacyjne, a więc będzie się działo! W programie m. in. Sprzątanie Skarpy Warszawskiej z wolontariuszami, stoiska edukacyjne Fundacji i Partnerów, Wyprzedaż Garażowa, prezentacja pierwszej w Polsce Męskiej Szopy i wiele, wiele innych! O wydarzeniu, będziemy informować Was na bieżąco, a już teraz zarezerwujcie sobie 17 września w godzinach 11-15.

 


 

Męska Szopa

Jednym z elementów tegorocznej akcji Sprzątanie świata - Polska jest projekt Męska Szopa!

Czym jest Męska Szopa?

Męska Szopa (z ang. Men's Shed) to miejsce dedykowane mężczyznom, warsztat wyposażony w niezbędne do majsterkowania narzędzia. Męskie Szopy funkcjonują z powodzeniem zarówno w Australii jak i w Europie, w niesamowitym tempie rozrastają się, tworząc miejsca aktywności mężczyzn. Są częścią codziennego życia Panów, ale również wtopiły się w krajobraz całych dzielnic czy miasteczek.

Skąd pomysł by projekt skierować do mężczyzn?

W Polsce od kilku lat rośnie atrakcyjność ofert na spędzanie wolnego czasu dla seniorów. Powszechnie wiadomo, że korzystają z nich przede wszystkim Panie. Miejsc, gdzie panowie mogą we własnym gronie majsterkować, tworzyć wspólne projekty czy po prostu porozmawiać o życiu, naprawiając krzesło, nie ma. Nie każdy ma dom z własnym garażem czy przestrzeń, w której bez uszczerbku na domowym porządku może oddać się majsterkowaniu.

Gdzie powstanie pierwsza w Polsce Męska Szopa?

Dzięki firmie Jula Poland Sp. z o. o. w partnerstwie z Fundacją im. ks. prof. Ryszarda Rumianka - 7. września otwieramy pierwszą w Polsce Męską Szopę w warszawskiej Dzielnicy Włochy.
Jula Poland Sp. z o. o., Partner Projektu Męska Szopa wyposażyła warsztat w narzędzia - raj dla każdego mężczyzny. Dziękujemy.

Chcesz założyć Męską Szopę?

To Ty najlepiej wiesz czego potrzebuje Twoje miasto czy dzielnica. Masz przyjaciół, rozmawiasz z ludźmi i znasz ich potrzeby. Pamiętaj - w pojedynkę mało zdziałasz, musisz zebrać ludzi, których łączy pasja - chcą założyć Męską Szopę!
Napisz do nas fundacja@naszaziemia.pl

Ekologia a Męska Szopa?

Dokładnie tak! Chcemy, by Męskie Szopy propagowały naprawianie lub przerabianie niepotrzebnych bądź zepsutych rzeczy. Nadawanie drugiego życia przedmiotom musi stać się naszym nawykiem. W dzisiejszych czasach zbyt szybko pozbywamy się przedmiotów, kupując nowe. Te stare o ile nie zostaną poddane recyklingowi trafią na wysypisko. Możemy temu zapobiec!

 

w w w . s p r z a t a n i e s w i a t a - p o l s k a . p l

Kategorie spraw urzędowych