Ponad 300 zawodników na starcie Maratonu Beskidy!

W s a p a n i a ł a   o r g a n i z a c j a

V I   M a r a t o n u   B e s k i d y

o r a z

V   R a j d u   N o r d i c   W a l k i n g

Ewenementem jest jednak to iż, na liście startowej znalazło się 10 Supermaratończyków, czyli ludzi którzy startowali oraz ukończyli Spartathlon. Jest to bieg z Aten do Sparty na morderczym dystansie 246km. Warto wspomnieć iż w tym roku w Spartathlonie wystartowało 330 uczestników a tylko 149 przekroczyło metę w Sparcie. Ponadto udział w biegu brali również Mistrzyni Świata w Nordic Walking oraz Vice Mistrz Świata w Biegach Górskich.

Trasa VI Maratonu Beskidy oraz V Rajdu Nordic Walking rozpościerała się na dystansie 42km 195m. Start maratonu zaplanowano na godzinę 10:00 spod Urzędu Gminy Radziechowy – Wieprz, natomiast zwolennicy chodzenia z kijkami musieli stawić się na starcie o godzinie 8:00. Uczestnicy zawodów rywalizowali na trasie Radziechowy - Ostre- Zimnik - Skrzyczne 1257 m.n.p.m- Zimnik – Matyska- Meta obok Domu Ludowego w Radziechowach.

Dodatkową atrakcją był (piątkowy 8.11.2013) Bieg Podwieczorkowy na dystansie 4,2 km. Start biegu odbył się o 15:00 z ronda w Radziechowach. Trasa Podwieczorkowego ”rozruchu” przebiegała przez Golgotę Beskidów. Na zakończenie piątkowego wieczoru w Sali Domu Ludowego w Radziechowach odbył się Wieczór Maratończyka na którym zostały wyświetlone filmy oraz slajdy z imprez w których brali udział Przyjaciele organizatora VI Maratonu Beskidy V Rajdu Nordic Walking Pana Edwarda Dudka.

Ostatecznie w VI Maratonie Beskidy oraz V Rajdzie Nordic Walking łącznie wzięło udział 335 zawodników. W biegowym VI Maratonie Beskidy w kategorii open zwyciężył Faron Robert z UKS Kamienica z czasem 3h2min20s, drugie miejsce zdobył Czyż Grzegorz z Bogumiłowia z czasem 3h6min4s, trzeci na mecie zameldował się Knobloch Szymon z Piekar Śląskich z czasem 3h7min17s. Wśród kobiet najlepsza była Matuła Ewelina z Brzoza z czasem 4h12s. W V Rajdzie Nordic Walking w kategorii open zwyciężył Tarasiewicz Piotr z Zielonej Góry z czasem 5h21min14s, drugie miejsce wywalczył Nalepka Jerzy z Sanoka z czasem 5h24min44s, trzecie miejsce przypadło Mirosławowi Bierkus z Koszalina który uzyskał czas 5h41min56s. Wśród kobiet zwyciężyła Ruta Paulina z czasem 6h14min33s, natomiast trzecie miejsce wywalczyła mieszkanka Żywiecczyzny Bogusława Dziergas z czasem 6h19min17s.

Patronat honorowy objęli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik, Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek. Partnerem Imprezy była firma TAURON .