Czytelnictwo, a najmłodszych w szczególności, to temat ważki i bardzo aktualny. Jak oddzielić prawdziwą literaturę dziecięcą od tej pseudo? Gdzie szukać wartościowych książek? Jak mówić dzieciom o literaturze, aby ta stała się alternatywą i konkurencją dla multimedialnych rozrywek? Pytania się mnożą, a odpowiedzi znaleźć niełatwo. W sukurs wszystkim zagubionym w świecie literatury dziecięcej przyjdzie prof. Leszczyński, który nie tylko podpowie co czytać, co kupować, a czego lepiej unikać, ale także wprowadzi w arkana… książkowej sztuki uwodzenia.
Więcej o "Wielkich małych książkach. Lektury dzieci i nie tylko ":
Profesor Grzegorz Leszczyński - historyk literatury, badacz i krytyk literatury dla dzieci i młodzieży – dzieli się swoją miłością do książek dla młodego czytelnika, stawiając już na początku niemal hamletowskie pytanie: „Nie czytać? Czytać?”. I prowadzi czytelnika od kołysanek, przez poezję liryczną dla dzieci, rymowanki dydaktyczne i baśnie po literaturę fantastyczną. Na licznych przykładach pokazuje, jak przez lata rozwijała się literatura dla dzieci, wokół czego się ogniskowała, uświadamia, jakie bogactwo nosimy w sobie, mając w pamięci lektury dzieciństwa.
Spotkanie odbędzie się w ramach 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie
Gdzie: EXPO Kraków, sala Praga A, ul. Galicyjska 9, Kraków
Kiedy: 23 października 2015, godz. 13:00 - 14:00
Udział jest bezpłatny, ale prosimy o wcześniejszą rejestrację: imię, nazwisko i telefon kontaktowy na adres biuro@czasdzieci.pl. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma tematyczny upominek.
prof. dr hab. Grzegorz Leszczyński - kierownik Pracowni Badań Literatury dla Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najznakomitszych w Polsce specjalistów zajmujących się literaturą dziecięcą. Inicjator i kierownik studiów podyplomowych Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności.
http://czasdzieci.pl/krakow/wydarzenia/id,78464283.html
Dodatkowe informacje:
Dawid Wołowicz
ul. Felicjanek 10/17
31-104 Kraków
tel/fax (12) 421-29-41
605 548 155
e-mail: dawid.wolowicz@czasdzieci.pl