Dziś jest czwartek, 4 lipca 2024 r.
Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

VIII Turniej Gmin Powiatu Żywieckiego

We wszystkich etapach udział brała drużyna Gminy Radziechowy-Wieprz. Po zaciętej ale sportowej rywalizacji nasza gmina zajęła II MIEJSCE zdobywając 115 punktów. Zwycięzcą Turnieju został ponownie Żywiec (119 punktów), trzecie miejsce wywalczyły Gilowice (103 punkty) a czwarte Jeleśnia (102 punkty). Drużynę naszej gminy reprezentowali: Kupczak Stanisław, Urbaś Łukasz, Zofia Kociołek, Biegun Stanisław, Ewelina Urbaś, Sylwia Wajdziak, Sylwia Kołacka, Marek Jurasz, Wiesław Pawlus, Maria Grzegorek, Wojciech Duraj, Przemysław Duraj, Marcin Duraj, Biegun Dorota, Wojciech Jurek, Dawid Biegun, Karolina Biegun, Iwona Marek, Kinga Szczepaniak, Anna Chmiel, Szymon Urbaś, Piotr Świniański, Wojciech Jurek, Iwona Solarz, Kamila Dudek, Paweł Skolarz.

Gminy rywalizowały w 17 konkurencjach: przędzeniu wełny, toczeniu rafki, biegu na szczudłach, wyścigu na piłkach kangurkach, zbieraniu ziemniaków, rzucaniu lotkami do balonów, poprzecznym toczeniu opony traktora, cięciu drewna, skakance, biegu w workach, rzucie ziemniakiem do celu, rzucie beretem z antenką, skoku przez loge, wbijaniu gwoździ, wyścigu w taczkach. W rywalizacji zmierzyli się też strażacy a każda gmina musiała dokonać również prezentacji twórców własnego rękodzieła artystycznego.

W prezentacji artystycznej w Koszarawie Gminę reprezentowała Dziecięca Kapela “Mali Grojcowianie, grupa taneczna z Gimnazjum w Wieprzu i zespół wokalno-taneczny “Wielokropek” działający przy Gminnym Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz. GCK zajęło się też stroną organizacyjną wyjazdów. Do zorganizowania drużyny przyczynili się: sołtys Brzuśnika – Staniswław Kupczak, Koło Gospodyń Wiejskich z Wieprza i Bogusława Dziergas z SP w Wieprzu oraz GCK.