Dziś jest czwartek, 4 lipca 2024 r.
Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

W nagrodę - Wycieczka do Wisły

W nagrodę - Wycieczka do Wisły

Niezapomniane chwile przeżyli uczniowie klasy IV, którzy w dniu 14 czerwca 2008r., w ramach nagrody za zajęcie II miejsca w Gminnym Konkursie Ekologicznym „Woda wspólnym dobrem – czyli znaczenie wody w przyrodzie i w życiu człowieka” ufundowanej przez KOŁO POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO Z ŻYWCA wyjechali na wycieczkę do Wisły.

Punktualnie o godzinie 7.00 przed naszą szkołę podjechał autokar marki Mercedes. Po zajęciu miejsc w komfortowym wnętrzu pojazdu udaliśmy się do Żywca, gdzie oczekiwała na nas grupa kolegów z Żywca na czele z Prezesem Koła PZW panem Bogusławem Juźwą. Z placu przy Dworcu PKP wyruszyliśmy przez Szczyrk do Wisły. W czasie przejazdu uczestnicy zostali powitani przez organizatora, zapoznani z programem wycieczki oraz otrzymali słodkie niespodzianki – czekolady.

Najpierw udaliśmy się do Wisły Czarne, gdzie łączą się wody Białej i Czarnej Wisełki, dając początek Królowej Polskich rzek – Wiśle. Znajduje się tam zapora i zbiornik wodny, zwany jeziorem Czerniańskim.
Potem mieliśmy okazję zobaczyć z bliska wzniesioną w latach 1929-1930 rezydencję dla prezydentów Polski, która w roku 1931 została przekazana z honorowym obywatelstwem Wisły prezydentowi Ignacemu Mościckiemu.

Następnie udaliśmy się do ośrodka rozmnażania pstrąga znajdującego się w Rezerwacie Wisła-Czarne. Mogliśmy nie tylko zobaczyć miejsca kolejnych etapów rozwoju tych ryb, ale także uczestniczyliśmy w ich karmieniu.
Z ośrodka udaliśmy się do ukrytego wśród lasów Beskidu Śląskiego ośrodka restytucji głuszca i cietrzewia. Do tego cudownego zakątka, który należy do Nadleśnictwa Wisła dotarliśmy tylko dzięki niesamowitym umiejętnościom pana kierowcy, który z idealną precyzją prowadził autobus po krętej, wąskiej drodze biegnącej ostro pod górę pośród lasów. Okazało się, że warto było. To, co mieliśmy okazję zobaczyć słuchając komentarza z ust pana nadleśniczego przeszło nasze oczekiwania i na długo utkwi nam w pamięci.

Kolejnym punktem wyprawy była Karczma na Ochodzitej, gdzie uraczono nas iście królewskim obiadem. Po uczcie dla ciała, udaliśmy się na pobliski punkt widokowy. Widok zapierał dech w piersiach, a wspaniała pogoda umożliwiła nam dostrzec nawet na horyzoncie szczyty Tatr. Pan Juźwa zorganizował tutaj krótki konkurs z orientacji w terenie i niektórym udało się zdobyć cenne nagrody.
Ostatnim punktem programu wycieczki był pobyt w Leśnym Grodzie w Milówce. Świetna zabawa na placu zabaw, pokonywanie toru przeszkód, oglądanie rzeźb, wizyta u zwierząt w bogatym w roślinność grodzie oraz pieczenie kiełbasek to tylko niektóre atrakcje. Trudno było uwierzyć, że wybiła godzina 18.30 i nadeszła pora powrotu do domu.

Wcześniej jednak uczestnicy mogli wykazać się zdobytą wiedzą w czasie wycieczki biorąc udział w konkursie. Każde pytanie skierowane do uczestników wywoływało spore emocje, bo nagrody były wspaniałe. Najlepsi otrzymali piękne książki, smycze, breloki, komplety długopisów, płyty itd.

Do Juszczyny dotarliśmy około godziny 19.30 z uśmiechem na twarzach, pełnymi żołądkami i mnóstwem niezapomnianych wrażeń.

Szkoła Podstawowa w Juszczynie

Kategorie spraw urzędowych