Dziś jest środa, 3 lipca 2024 r.
Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
Pogoda: 2°C, lekki deszcz więcej →

WIELKI MARATON W NIEDZIELE PALMOWĄ

9 kwietnia o godzinie 8 ; 45 spod Łuku Triumfalnego wystartowało 35 000 zawodników ubranych w żółte Kapelusze. Gdy pierwsi zawodnicy byli już na trasie końcówka tego charakterystycznego wachlarza stała jeszcze pod bramą łuku, cały czas na trasie biegu były tłumy kibiców i różnorodne orkiestry, które umilały bieg maratończykom. Trasa maratonu została tak poprowadzona, że zawodnicy mogli podziwiać zabytki Paryża. Edward Dudek z Radziechowskiego Bacy ukończył bieg z czasem 3 godz 20 min na 4450 miejscu to i tak za sobą pozostawił ponad 30 000 biegaczy, zaś drugi z naszych maratończyków Marian Gołek z czasem 4 godz 39 min zajął 22 200. W biegu tym wystartowało około 300 biegaczy z Polski, wśród których pobiegł znany redaktor sportowy TVP Maciej Kurzajewski osiągając metę na 14 929 pozycji.
W planach Żywieckich maratończyków jest teraz start w V Cracovia Maraton, który rozegrany będzie 7 maja w historycznym Krakowie, gdzie na pewno wystartuje mocna ekipa Żywieckich Maratończyków.