Jedna z najstarszych wsi na Żywiecczyźnie. Z Radziechów biegnie szlak turystyczny na Magurkę Radziechowską, Wiślankę i dalej na Baranią Górę lub Skrzyczne. Znajduje się tam zabytkowy Kościół p.w. św. Marcina. Punktem przyciągającym wielu turystów i pielgrzymów jest Góra Matyska z Krzyżem Jubileuszowym, nazywana „Golgotą Beskidów”. Ważnym obiektem na terenie wsi jest Strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej. OSP bierze czynny udział także w życiu kulturalnym Gminy poprzez szereg działań pomocniczych przy organizacji imprez oraz aktywne działania edukacyjne na rzecz dokształcania młodzieży.
W roku 2012 w Radziechowach powstał kompleks sportowych boisk wybudowany został przy tamtejszym Zespole Szkół w ramach programu rządowego „Moje Boisko – Orlik 2012”. Asfaltowe boiska zastąpiło nowoczesne, pierwsze w Gminie, boisko do piłki nożnej o wymiarach: 30m x 57,5m o powierzchni 1725m2. Powstało także boisko wielofunkcyjne o wymiarach: 19,1m x 32,1m o powierzchni 613,11m2 oraz obiekt sanitarno-szatniowy.
Miejscem istotnych wydarzeń kulturalnych jest Dom Ludowy. To właśnie w nim odbywają się warsztaty folklorystyczne, imprezy kulturalne, a także zajęcia Zespołu Pieśni i Tańca “Jodełki”. Godna uwagi jest także działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Radziechowach. Oprócz statutowych działalności biblioteka bierze czynny udział w projektach kulturalnych i oświatowych, organizuje zajęcia dla dzieci, a nawet prowadzi własne radio internetowe. W Radziechowach działa również Orkiestra Dęta. Osobą, która w Radziechowach znacznie przyczyniła się do kultywowania tradycji regionalnych jest pani Stanisława Juraszek – bibułkarka i gawędziarka.
Znajdują się tutaj także:
- Urząd Gminy Radziechowy – Wieprz
- Gminny Klub Sportowy Radziechowy - Wieprz
- Gospodarstwo agroturystyczne “Końska dola”
- Ośrodek Zdrowia
- Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy – Wieprz
- Zespół Szkół im ks. prał. Stanisława Gawlika
- Apteka
- Urząd Pocztowy Radziechowy
- Stowarzyszenia – Dzieci Serc, RKB Baca
- kilka przykładów budownictwa przemysłowego XIX w - wapienniki i kamieniołom kamienia wapiennego
- plac zabaw i boisko sportowe z nawierzchnią syntetyczną - „ORLIK”
- szlaki rowerowe
- resztki typowego budownictwa drewnianego i wiejskiego ( kamienne piwnice, szopy, stodoły, budynki mieszkalne)
- Cis – zabytek przyrody
- Kościół Parafialny św. Marcina w Radziechowach - jedna z najstarszych parafii Żywiecczyzny (rok założenia - 1390). Kościół murowany, zabytkowy, wielokrotnie przebudowywany - najstarsza część pochodzi z XIV i XV w. We wnętrzu późnobarokowy ołtarz z XVIII w i późnogotycka Madonna z Dzieciątkiem datowana na 1510r.
- Kaplica "U Dziadka" przy drodze z Radziechów do Twardorzeczki - XIX w - słynne uzdrawiające źródełko i msza odpustowa na św. Annę
Na terenie wsi Radziechowy istniej również oraz prężnie funkcjonuje Koło Gospodyń Wiejskich. Bierze ono aktywny udział w życiu kulturalnym gminy stanowiąc istotną pomoc w przygotowaniu rozmaitych imprez organizowanych na jej terenie.